what’s trending

trending in lifestyle
trending in politics

more popular stories

 • Kadirli’de  denetimli serbestlik kapsamında cezalarının son iki yılını cezaevi yerine kamu hizmeti yaparak çeken mahkumlar, okulların tatile girmesiyle “Bireye umut topluma güven” projesi kapsamında okullardaki boya badana, tadilat, temizlik işleri için kolları sıvadı.

  Mahkumların çalışmalarını denetleyen Kadirli  Cumhuriyet Başsavcısı Ökkeş Alparslan Karcı,  yarıyıl tatilinde oluşan boşluğu değerlendirerek, okulların boya, badana, temizlik gibi işlerini, denetimli serbestlikten yararlanan mahkumlara yaptıracaklarını söyledi.

  Kadirli Atatürk Sağlık Meslek Lisesi’nde 10 mahkumun katılımı ile yapılan faaliyete, Kadirli  Başsavcısı Ökkeş Alparslan Karcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız, Kadirli Denetimli Serbestlik Müdürü Seydi Dağlı, kurum ve okul yöneticileri hazır bulundu. Okula gelen mahkumlar, yarıyıl tatili boyunca yapacakları temizlik, boya ve tadilat işlerine başladı. Başsavcı Ökkeş Alparslan Karcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız mahkumların çalışmalarını yerinde inceledi.

  Kadirli  Cumhuriyet Başsavcısı Ökkeş Alparslan Karcı, AA yaptığı açıklamada ; “18 Ocak 4 Şubat tarihleri arasında okullar yarı yıl tatiline girdi. Biz de denetim serbestlik müdürlüklerinin faaliyetleri kapsamında bu boşluğu değerlendirip boya, badana, tadilat ve temizlik faaliyetleri yapmak istedik. “Bireye umut topluma güven” projesi kapsamında Kadirli Atatürk Sağlık Meslek Lisesi’nin boyamasını yaptık. Güzel bir çalışma olmuş mahkum arkadşların eline sağlık. Bu projemizi diğer devlet kurumlarında devam edecek. Bugün olduğu gibi bundan sonrada Cumhuriyet Başsavcılığımız ve tüm birimlerimiz ile birlikte bireye umut olmaya ve topluma güven sağlamaya devam edeceğiz.

  Haber : Kıymet Çeri Önal

 • Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, gölgesinde hayat bulduğumuz değerlerimizi, yaşlılarımızı bir an bile unutmuyor onların yanlarında olmaya devam ediyoruz dedi.

  Hasta ve yaşlılarımızı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz diyen Başkan Tarhan, evlerinde ziyaret ettiği yaşlılara, Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerinin evde yaşlı bakım, evde sağlık, yakacak, gıda, temizlik kişisel bakım ve pansuman gibi hizmetlerin verildiğini söyleyerek her zaman yanlarında ve emirlerinde olduğunu söyledi.

  Haber : Sevinç Bal

 • Hardallık Köyünde H. Ç’nin evinin önünden çalınan traktör, JASAT ve Jandarma Asayiş Timleri tarafından yapılan “40” saatlik güvenlik kamerası ve soruşturma sonucu Sumbas’ın Köseli Köyü sınırları içerisinde arazide terk edilmiş vaziyette bulundu..

  Traktör sahibine teslim edilirken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

  Haber : M. Şamil Kundakcı

 • 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi ,belediye başkanlığı yarışı için partiler bir bir adaylarını açıklamaya başladı. Seçim sonucunda vatandaşlarımız,belediye başkanını,belediye meclis üyelerini,il genel meclis üyelerini,kendi yaşadığı mahallenin muhtarını belirleyecek.Kuşkusuz seçim hazırlıkları her beldede,ilçede ve vilayette tüm hızıyla devam ediyor.Yani anlayacağınız ,işin siyaset kısmında her şey yine bildiğimiz gibi tıkırında gidiyor; fakat koltuğa geçecek olanları belirleyecek,asıl öneme sahip seçmen kitlesinin güvenini,inancını kazanmadan,gerçekçi çözümler üretemeden koltuğa geçmek biraz zor gibi.

  Lokal anlamda kördüğüm olmuş,ipi birbirine dolanmış,yıllardır çözülemeyen,her dönem seçilen adayların üzerine kum atarak ört bas ettiği onlarca problem var.
  Ulaşım ve çevre altyapısını oluşturamadan köşe bucak demeden mantar gibi çoğalttığımız binalar mesela…Aralarında yürürken bırakın güneşi,gökyüzünü göremez haldeyiz.Sonrasında ,gelişigüzel,plansız yapılan apartmanların arasından yol açmaya çalışıyoruz yamuk yumuk.

  Trafik sorunu almış başını gidiyor,yol aynı,bildiğimiz eski yol fakat araç sayısı eskiye nazaran en az on kat.Park alanları arabadan dolmuş taşmış.Yeşil alanları geçtik,arabayı park edecek alan bulamıyoruz.  Yeni yollar yaratamazsak,çevre yollarını arttıramazsak ve akıllı alt-üst geçitler inşa edemezsek yakında bu kirliliğin altında ezileceğiz.

  Yolları hele hiç anlatmaya gerek yok,araç kullanan  bilir.Yollardaki çukurlar,savaşlarda kazılan hendekleri aratmayacak şekilde.Yama yaparak yollar onarılmaz.Uzaya astronot gönderebildiğiz yüzyılın bu yıllarında bu manzaralar hiç ,hem de hiç yakışmıyor.

  Üç-beş gün yağmur yağdığında çamur akan musluklar,kenar mahallelere doğru ilerlediğinizde nefesini yıkayıp sizi zehirleme noktasına getiren kalitesiz kömür dumanları,biçimsiz,şekilsiz yapılar,dükkanla daha neler neler…

  Elbet birkaç güzel şey de olmuyor değil,ama kördüğüm olmuş,hastalık boyutuna ulaşmış sorunların artık kalıcı çözümlere ihtiyacı var.Çünkü seçmen bunu hak ediyor.

 • Bir Kadirli Sevdalısı, Kadirlinin geleceği için projeleri olan, değerli insan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Osmaniye İl Başkanı Mehmet Orhun Döğüşçü, Pazar günü şehit cenazesinde geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

  CHP İl Başkanı Döğüşçü, Irak’ın kuzeyinde Pençe Kilit Operasyonunda üst bölgeye bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen taciz atışı sonucu çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingil’in cenaze töreni için Çona köyüne gitti.

  Burada, kortej yürüyüşü esnasında fenalaşan CHP İl Başkanı Döğüşçü, ambulansla Osmaniye Devlet Hastanesine kaldırıldı.

  Hastanede doktorlar tarafından yapılan tetkiklerde kalp krizi geçirdiği anlaşılan Döğüşçü, tedavi edildi. İlk tedavisinin ardından yoğun bakım ünitesine alınan CHP İl Başkanı Mehmet Orhun Döğüşçü’nün gece saatlerinde hayatını kaybettiği öğrenildi.

  Döğüşçü’nün dün  ikindi namazına müteakip  Cığcık köyü’nde kalabalık bir vatandaş topluluğunun katılımıyla toprağa verildi.

  Mehmet Orhun DÖĞÜŞCÜ KİMDİR?
  Öğretmen bir anne babanın oğludur. 1973 yılında babasının görev yeri sebebi ile HATAY ın KIRIKHAN ilçesinde dünya ya geldi. İlk öğrenimini Kadirli Rasim ÜNAL ilköğretim okulunda tamamladıktan sonra Adana Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümünden mezun olmuştur. Kimyager Şeyda DÖĞÜŞCÜ ile evlidir.İbrahim DÖĞÜŞCÜ adında bir erkek evlada sahiptir.

  Osmaniye de değişik işkollarında Ticaret ile uğraşmakta olup aynı zamanda çiftçilikle uğraşmaktadır.

  Döğüşcü Cumhuriyet Halk Partisinde sırası ile İlçe Yön.Kur.Üyeliği , Kadirli Belediye Meclis Üyeliği (2009-2014), İlçe Başkanlığı (2015- 2022), Milletvekili Osmaniye 2.Adayı (2018), Belediye Başkan Aday Adaylığı (2019) görevlerini almıştır. İyi derecede İngilizce bilmekte olup Kadirli Ticaret Borsası Meclis Başkanlığı (2022), Çukurova Bayiler Derneği Başkanlığı (2020) yapmıştır. Döğüşcü BJK Beşiktaş Kongre üyesidir.

  Merhum Mehmet Orhun Döğüşçü’ye Allah’tan rahmet kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

  Haber : Sevinç Bal

 • Onu Kadirli Belediyesi Meclis üyeliğim döneminde tanımıştım. Aslında akrabamızmış.

  Cığcık Köyünden çok değerli hemşehrimiz, Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfımızın üyesi, Mehmet Orhun DÖĞÜŞÇÜ,nün dün kalp krizi nedeniyle hayatını kaybettiğini öğrendim .
  CHP Osmaniye İl Başkanı DÖĞÜŞÇÜ, 4.2.2024 tarihinde, Irak’ın kuzeyinde Pençe Kilit Operasyonunda üst bölgeye bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen taciz atışı sonucu çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingil’in cenaze töreni için Çona köyüne gitmiştir.

  Cenaze töreninde kortej yürüyüşü esnasında fenalaşan CHP İl Başkanı Döğüşçü, ambulansla Osmaniye Devlet Hastanesine kaldırılmıştır .

  Hastanede kalp krizi geçirdiği öğrenilen DÖĞÜŞÇÜ Doktorlarımız tarafından tedavisi yapılarak yoğun bakım servisine alınmış, fakat gece saatlerinde hayatını kaybetmiştir.
  Onun siyasi kişiliğinden çok insani yönü hep dikkat dikkat çekmiştir. Kadirli Kadınlar Meclisi faaliyetlerimizde desteklerini unutamayız. Vefatına hepimiz çok üzüldük.

  Her bir insanına saygıyla yaklaşan hemşehrimiz, memleketimiz Kadirli’ye büyük hizmetler vermiş, sivil halk ve diğer siyasi partiler tarafından da sevilen bir insandı.

  Ve en önemlisi şu ki;
  Siyasetiyle insanlığını birbirine karıştırmadan yürütebilen, tanıdığım ender insanlardan biriydi .
  Arkasından böyle güzel izler bırakarak gitmek her kula nasip olmaz.

  Yüce Allahım sonsuz rahmet etsin mekanı cennet olsun.

  Kadirlimizin başı sağ olsun. Ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar diliyorum.

No tags to display. Try to select another taxonomy.