DEPREMİN YIL DÖNÜMÜNDE KADİRLİ DEPREMDEN DERS ALDI MI?

Last Updated: 15 Şubat 2024By

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş depremlerinin 1. Yılında deprem şehitlerimizi rahmetle anarken yüreğimizin acısı halen devam ediyor.

Deprem felaketinden bu yana bir yıl geçti diyen vatandaşlar bu bir yılda depremle ilgili neler yapıldı. Bir arama kurtarma timi oluşturuldu mu? Depremle ilgili bilinçlendirme çalışmaları yapılıyor mu? Depremde evlerini kaybedenlerle ilgili neler yapıldı? Mağdur vatandaşlar hala Mağduriyetleri için İl Merkezine gidiyor mu? İlçe merkezinde İlçe Afad merkezi ne zaman kurulacak?, İlçe Çevre şehircilik Merkezi ne zaman faaliyete geçecek?  Diyerek bu konularda vekilleri ve ilçe yöneticilerini açıklama yapmaya davet ettiler.

Şu an bir deprem olsa Kadirli Depreme ne kadar hazır? Diye soran vatandaşlar, Allah göstermesin yeni bir deprem olduğunda kimler ne yapacak?

Vatandaşlar için barınma, kalacak yer, sıcak yemek ortamı hazır mı? Can kaybının en aza indirilmesi için ne gibi çalışmalar yapıldı? Yiyecek, içecek giyecek durum u nasıl? Yeterli miktarda çadır ve konteyner var mı? Sorulrı aklımıza geliyor cevap alacak yer bulamıyoruz dediler.

Kadirlinin her yönüyle depreme hazır hale getirilmesi için çalışma yapılmasını isteyen vatandaşlar bu konularda yetkilileri duyarlı olmaya davet ettiler.

Haber : M. Şamil Kundakcı