• Kadirlimizin en önemli sorunlarından sağlıklı içme suyu temin etme konusunda yapılan yoğun çalışmalarla proje faaliyetleri hızlandırıldı.
  Kadirli Belediye Başkanı Mustafa Mert Olcar’ın Ankara’da yaptığı yoğun görüşme ve ziyaretler sonrası hızlandırılan proje faaliyetleri konusunda ilk toplantı Kadirli Belediyesi meclis toplantı salonunda yapıldı.
  Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Cint tarafından Belediye Başkanı Mustafa Mert Olcar, İslam Kalkınma Bankası ve İller Bankası yetkililerinin katılımıyla proje hakkında bilgi sunumu yapıldı.
  Başkan Olcar ve diğer ilgililerin katılımıyla sağlıklı içme suyu arıtma tesisinin yapılacağı bölgede incelemelerde bulunuldu.
  İslam Kalkınma Bankası ve İller Bankası yetkilileri, projenin yapımını konusunda gerekli çalışmaları hızlandıracaklarını belirterek, Belediye Başkanı Mustafa Mert Olcar’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür ettiler.
 • Ticaret Sicil No : 2729
  Ticaret Unvanı : KADİRLİ BİREBİR ÖZEL EĞİTİM SAĞLIK GIDA İNŞAAT TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
  Ticari Adresi : Şehit Kansu Küçükateş Mahallesi 2012 Sokak No:15 KADİRLİ/OSMANİYE
  Genel Kurul Toplantısına Davet;
  Yukarıda bilgileri yazılı Şirketimizin Müdürler Kurulunca alınan 08.04.2024 tarihli karara istinaden; 13.06.2024 tarihinde, saat: 12:30’da, Şehit Kansu Küçükateş Mahallesi 2012 Sokak No:15 KADİRLİ/OSMANİYE adresinde, aşağıdaki gündem maddeleri çerçevesinde 2023 yılı olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirilecektir.
  Finansal tablolar, yıllık faaliyet raporu, denetleme raporları ve kâr dağıtım önerisi genel kurul toplantısından en az onbeş gün önce şirket merkezinde ve şubelerimizde pay sahiplerinin incelemesine hazır bulundurulacaktır.
  Genel kurul toplantımıza, ortaklarımızın asaleten veya aşağıya çıkarılan vekâletname ile temsilcilerinin katılımının sağlanması hususu ilan olunur.
  İLYAS BOYSAL
  41141158588
  ŞİRKET MÜDÜRÜ
  GÜNDEM:
  1-AÇLIŞI VE YOKLAMA
  2-SAYGI DURUŞU YAPILMASI TAKİBEN İSTİKLAL MARŞININ OKUNMASI
  3-GENEL KURUL TOPLANTI BAŞKANININ SEÇİMİ, TOPLANTI BAŞKANINA GENEL KURUL TUTANAKLARINI İMZA YETKİSİ VERİLMESİ
  4-MÜDÜRLER KURULU YILLIK FAALİYET RAPORUNUN OKUNMASI
  5-BİLÂNÇO-GELİR GİDER TABLOSUNUN OKUNMASI
  6-YILLIK FAALİYET RAPORU, BİLANÇO VE GELİR GİDER TABLOSUNUN MÜZAKEREYE AÇILMASI OYLAMAYA SUNULMASI
  7- OKULUMUZA YAPILACAK OLAN ANAOKULU BÖLÜMÜNÜN YAPILMASI HUSUSSUNUN GÖRÜŞÜLMESİ
  8-DİLEK VE TEMENNİLER
  9-KAPANIŞ

  BASIN ILN02036415

 • İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin ve beraberindeki Dışişleri Bakanı ve iki önemli yetkilinin düşen helikopterde hayatını kaybetmesi akıllarda suikast dahil pek çok soru işareti bıraktı.Yaptıkları yoğun telsiz ve telefon trafiğinden helikopterin sinyaline dair hiçbir ize ulaşamayan İranlı yetkililer,kendilerinde yeterli teknik donanıma sahip hava araçları olmayınca sonrasında Ankara ile temasa geçip kısıtlı görüşte alçak uçuş yapabilecek hava araçları istiyor.
  Yaklaşık 7 saatlik bir taramanın ardından,İran kaynaklı şirketin verdiği koordinatların tam aksi yönünde,Akıncı İHA’mız,kaza yerinden görüntüleri canlı yayınladı.Sonuç itibariyle geç de olsa da Reisi’nin de içinde bulunduğu helikopterin enkazına ulaşıldı.Helikopterin düşme anından bulunulmasına kadar geçen süreçte geçen sinyal ve koordinat karmaşası bana ‘Muhsin Yazıcıoğlu ‘ suikastını hatırlattı.Birbirine benzeyen iki olay ama Muhsin Yazıcıoğlu suikastında dikkat çeken bazı enteresan doneler de vardı.Mesela kazanın hemen ardından yanlış koordinatlar vererek arama kurtarma çalışmalarını yanlış yerde başlatmak.
  Ayrıca helikopterin düştüğü yere ilk ulaşan ve daha sonra FETÖ operasyonu ile ele geçirilen ekibin,uçuş kayıtlarını gösteren cihazı ( kara kutu ) sökmesi de suikastın arkasında ne denli kirli ellerin olduğunu açıkça göstermişti.
  İran’da bu kadar ağırlığı,imajı yüksek devlet adamlarını ELT sinyali dahi veremeyen bir helikopterle taşımak ve bütün bu yaşananları olası tesadüf bir kaza olarak değerlendirmek büyük yanlış olur..İran’da süregelen bir iç savaş kurbanı olmaları zayıf ihtimal. Bu , İsrail-ABD ortak yapımı bir film de olabilir.Zayıf bir ihtimal de olsa,Cumhurbaşkanı Reisi’nin İran’daki iç savaşın sonucu olarak şüpheli bir helikopter kazasında ortadan kaldırılması mümkün.Hatta komplo teorisinin bir ucu İran’a ,diğer ucu İsrail ve ABD’ye de bağlanabilir,çünkü İran ,komplo teorilerine çok açık bir toplum.Filme alsanız izlenme rekoru kırar bu komplolar.

 • Saygıdeğer okurlarım ilçemizde ilçemizde Hacı adayları eskiden çok heyecanlı olurdu. Nedense bu yıllarda çok sönük geçiyordu ama bu sene hacı çıkan Hacı adaylarımız 10-15 yıl beklemiş ve yeni çıkmış adayların bir kısmı yaşlanmış bir kısmıda artan fiyatlar yüzünden maddi durumlarının elvermediği yüzünden haç farizesi düşmüş olup gidemediği için çok üzgün durumda gözyaşları ile üzüntüsünü belirtiyorlardı.
  İlçmiz merkezinde yatılı kuran kursu bahçesinden uğurlama esnasında İlçmiz kaymakamı Sayın Yakup Güney kısa ve öz bir selamlama ve uğurlama konuşması yaparak hayırlı yolculuklar diledi.
  İlçemiz müftüsü Cafer Erol’da konuşmasında hacı farizleri hatırlattı ve hacı adaylarımıza hayırlı yolculuklar diledi.
  Ancak organizasyon çok zayıftı bir dahasında İnşallah daha güzel olur dileğiyle bizlerde Kadirli Postası ailesi olarak hayırlı yolculuklar diliyoruz.

 • Kadirli’de emniyet müdürlüğü ekiplerince 15-21 Mayıs tarihleri arasında yapılan asayiş uygulamalarında gözaltına alınan şüphelilerden 6’sı tutuklandı. Çalışmalarda, 2 adet ruhsatsı tabanca ile toprağa gömülmüş halde bir miktar narkotik madde, kaçak alkol ve uyuşturucu ticaretinden elde edilen 77 bin 800 TL para ele geçirildi.
  Haber : Mustafa Tohum

 • Kadirli’den kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları için Cavidan Benlidayı Kur’an Kursu bahçesinde tören düzenlendi..
  Törenin ardından hacı adayları dua ve gözyaşları arasında uğurlandı. Haber : Kıymet Çeri Önal

 • Kadirli’de iki ayrı çatı altında faaliyet gösteren mahalle ve köy muhtarı aldıkları ortak karar ile tek çatı altında hizmete devam edecekler.Türkiye Kadirli Muhtarlar Derneği Başkanı Kenan Özyüksel ile Kadirli 7 Mart Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı Gazi Cömert’in başkanlığını yürüttüğü iki dernek muhtarların katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda tek çatı altında toplanma kararı verdi.
  Türkiye Kadirli Muhtarlar Derneği Başkanı ve Yeniköy Köyü Muhtarı Kenan Özyüksel, yaptığı konuşmada, muhtarların yerel yönetimler ile vatandaş arasında en önemli köprü olduğunu belirterek, vatandaşa verilecek hizmetlerin tek elden yürütülmesinin muhtarların tek çatı altında hizmet vermesi ile daha da artacağını söyledi.
  Kadirli 7 Mart Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı ve Durmuşsofular Köyü muhtarı Gazi Cömert ise “Kadirli 7 Mart Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği adı altında iki derneğin birleşmesi konusunda, hem güçlerinin hem faaliyetlerinin birleşmesinin doğru olduğunu geçmişte de ifade etmiştim. Şimdi de aynı kanaatte olduğumu bir kez daha tekrar ediyorum.
  Birlikten kuvvet doğar diye bir laf vardır. Kadirli’de muhtarlarımızın tek çatı altında toplanması yönünde alınan bu kararın başta ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.
  Haber : Sevinç Bal

 • Sumbas ilçesinde Gafarlı köyünde yaşanan olayda, bir kişi ablasını ve ablasının eşini tüfekle öldürdükten sonra aynı silahla intihar etti. Jandarma ekipleri, evdeki silah seslerini duyanlar tarafından haberdar edildi. Olay yerine giden ekipler, Yusuf ve Şadiye Özerli çiftinin cansız bedenlerini buldu. Ayrıca, Şadiye Özerli’nin kardeşi Ahmet Cengiz de yaklaşık 1 kilometre ileride ölü olarak bulundu. Yapılan araştırmada, Ahmet Cengiz’in ablası ve ablasının eşini öldürdükten sonra intihar ettiği tespit edildi. Özerli çiftçi ve Cengiz’in cesetleri morga kaldırıldı.

 • Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Kadirli’nin Kızyusuflu Köyünde şiddetli yağmur ve fırtına nedeniyle zarar gören Osman Savrun’a ait konteynerde incelemelerde bulundu. Vali Yılmaz’ın inceleme ziyaretinde Kadirli Kaymakamı Yakup Güney, Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Kolabaş, AFAD İl Müdür Vekili Mehmet Berşan Uçar da yer aldı.
  Köy sakinlerinin hatırlarını sorarak, bir süre sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle tarım arazilerinin zarar görmesinden dolayı köy sakinlerine geçmiş olsun dileklerini iletti. Vali Yılmaz, “Köyümüzde bazı tarım arazileri zarar görmüş. Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz gerekli tespitleri yaptı. Gerekli desteğin sağlanması yönünde elimizden geleni yapacağız. Çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. Cana gelmesin yeter ki, hepsi olur Allah’ın izniyle. Biz sizin her zaman yanınızda olduk, her zaman oluruz. Yeter ki canınıza zarar gelmesin.”dedi. Köy sakinlerinin taleplerini de dinleyen Vali Yılmaz, bu talepleri karşılamak için gayret göstereceklerini belirterek her zaman vatandaşlarımızın yanında olduklarını söyledi.
  Köy sakinlerimiz, Vali Dr. Erdinç Yılmaz’a köylerine gelerek, sorun ve taleplerini dinlediği için teşekkür ettiler.
  Yağmur ve fırtınada evi zarar gören Osman Savrun’ın konteynerinin onarımının tamamlandığını ifade eden Vali Yılmaz, vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Yeter ki canınıza zarar gelmesin, diğer hasarlar giderilir. Biz her zaman vatandaşımızın yanındayız.” dedi.
  Vatandaşımız Osman Savrun, Vali Yılmaz’a destekleri için teşekkür etti.
  Vali Yılmaz, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “5000 dekar alanda maalesef dolu, yağmur, fırtına çok etkili oldu. Bunun 3000 dekarı buğday, 1500 dekarı ayçiçeği, 500 dekarı çeşitli ürünlerde yüzde yüz zarar var. Gerekli çalışmaları Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz yaptı. Gerekli yardımın, desteğin çiftçilerimize sağlanması için gereken bütün çalışmaları yapıyoruz, desteğimiz sürecek inşallah. Kızyusuflu Köyü sakinlerimize, çiftçilerimize geçmiş olsun diyorum. Allah daha beterinden, felaketlerden Ülkemizi, Milletimizi korusun.”dedi.

 • Sumbas Tapu Müdürü Süleyman Gürlek ve Tapu personelleri Tapu ve Kadastronun kuruluşunun 177. Yıl dönümü dolayısıyla Kaymakamı Mehmet Furkan Taşkıran’ı makamında ziyaret ettiler.
  Ziyarette Sumbas Tapu Müdürü Süleyman Gürlek Bugün, tarihimizin önemli bir kilometre taşının yıl dönümünü kutluyoruz diyerek “Gönülden inanıyoruz ki, bir kurumun köklü geçmişi, onun bugünkü başarılarının ve gelecekteki vizyonunun temel taşıdır. Gururla kutladığımız 177. Yıl Dönümünde, köklerimize olan derin bağlılığımızı ve geleceğe olan kararlılığımızı bir kez daha yüksek sesle ifade etmek istiyoruz. 177 yıl önce, Kurumumuzun temelleri atıldığında, bir hayal ve bir amaçla yola çıkıldı. O günden bugüne, kurumumuzun yolculuğu sadece başarılarla dolu olmadı; aynı zamanda zorluklarla da dolu oldu. Ancak her engelin üstesinden gelmek için gösterilen kararlılık ve azim, bizleri bugünkü noktaya getirdi. Bu zorlu yolculukta bizlere eşlik eden, katkı sağlayan herkese içtenlikle teşekkür ediyoruz. Bugün, köklerimizden aldığımız güçle geleceğe doğru bakıyoruz. Gelecek için bir vizyonla hareket etmek, sadece kurumumuzun değil, aynı zamanda toplumun ve dünyanın geleceği için de bir sorumluluktur. Bu nedenle, sadece bugünü değil, aynı zamanda yarını da düşünerek, sürdürebilirlik, yenilikçilik ve toplumsal sorumluluk ilkelerine bağlı kalarak yolculuğumuza devam ediyoruz. “Teknolojide Öncü Kurum” olan Genel Müdürlüğümüz, Merkez ve Taşra teşkilatımızda 23 Bölge Müdürlüğümüz, 973 Tapu Müdürlüğümüz ve 81 Kadastro Müdürlüğümüz ile ülkemizin tüm il ve ilçelerinde yılda 20 Milyon civarında işlem hacmi, yaklaşık 30 milyon kişinin doğrudan yada dolaylı işinin düştüğü bir Devlet Kurumu olarak 177 yıldır hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyoruz. Kurumumuzun 177. Yıl Dönümünü kutlarken, bu başarıyı mümkün kılan herkesi yürekten tebrik ediyoruz. Çalışanlarımızın özverisi, desteği, vatandaşlarımızın bize duyduğu inanç, bizlere her zaman ilham vermiştir. Birlikte, daha nice yıllara, daha büyük başarılara ve daha anlamlı hizmetlere ulaşacağımıza olan inancımız tamdır. 177 yıllık bu gurur dolu yolculuğumuzda bizimle olan herkese bir kez daha teşekkür ediyoruz. Geçmişimizden aldığımız güçle, geleceğe doğru yürümeye devam edeceğiz. Nice 177 yıllara! Saygılarımla” dedi.
  Kaymakam Mehmet Furkan Taşkıran, ziyaretten dolayı teşekkür ederken, Tapu ve Kadastro’nun kuruluşunun 177. Yıl dönümünü kutladı.