popular news & articles

 • Kadirlimizin en önemli sorunlarından sağlıklı içme suyu temin etme konusunda yapılan yoğun çalışmalarla proje faaliyetleri hızlandırıldı.
  Kadirli Belediye Başkanı Mustafa Mert Olcar’ın Ankara’da yaptığı yoğun görüşme ve ziyaretler sonrası hızlandırılan proje faaliyetleri konusunda ilk toplantı Kadirli Belediyesi meclis toplantı salonunda yapıldı.
  Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Cint tarafından Belediye Başkanı Mustafa Mert Olcar, İslam Kalkınma Bankası ve İller Bankası yetkililerinin katılımıyla proje hakkında bilgi sunumu yapıldı.
  Başkan Olcar ve diğer ilgililerin katılımıyla sağlıklı içme suyu arıtma tesisinin yapılacağı bölgede incelemelerde bulunuldu.
  İslam Kalkınma Bankası ve İller Bankası yetkilileri, projenin yapımını konusunda gerekli çalışmaları hızlandıracaklarını belirterek, Belediye Başkanı Mustafa Mert Olcar’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür ettiler.
 • Ticaret Sicil No : 2729
  Ticaret Unvanı : KADİRLİ BİREBİR ÖZEL EĞİTİM SAĞLIK GIDA İNŞAAT TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
  Ticari Adresi : Şehit Kansu Küçükateş Mahallesi 2012 Sokak No:15 KADİRLİ/OSMANİYE
  Genel Kurul Toplantısına Davet;
  Yukarıda bilgileri yazılı Şirketimizin Müdürler Kurulunca alınan 08.04.2024 tarihli karara istinaden; 13.06.2024 tarihinde, saat: 12:30’da, Şehit Kansu Küçükateş Mahallesi 2012 Sokak No:15 KADİRLİ/OSMANİYE adresinde, aşağıdaki gündem maddeleri çerçevesinde 2023 yılı olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirilecektir.
  Finansal tablolar, yıllık faaliyet raporu, denetleme raporları ve kâr dağıtım önerisi genel kurul toplantısından en az onbeş gün önce şirket merkezinde ve şubelerimizde pay sahiplerinin incelemesine hazır bulundurulacaktır.
  Genel kurul toplantımıza, ortaklarımızın asaleten veya aşağıya çıkarılan vekâletname ile temsilcilerinin katılımının sağlanması hususu ilan olunur.
  İLYAS BOYSAL
  41141158588
  ŞİRKET MÜDÜRÜ
  GÜNDEM:
  1-AÇLIŞI VE YOKLAMA
  2-SAYGI DURUŞU YAPILMASI TAKİBEN İSTİKLAL MARŞININ OKUNMASI
  3-GENEL KURUL TOPLANTI BAŞKANININ SEÇİMİ, TOPLANTI BAŞKANINA GENEL KURUL TUTANAKLARINI İMZA YETKİSİ VERİLMESİ
  4-MÜDÜRLER KURULU YILLIK FAALİYET RAPORUNUN OKUNMASI
  5-BİLÂNÇO-GELİR GİDER TABLOSUNUN OKUNMASI
  6-YILLIK FAALİYET RAPORU, BİLANÇO VE GELİR GİDER TABLOSUNUN MÜZAKEREYE AÇILMASI OYLAMAYA SUNULMASI
  7- OKULUMUZA YAPILACAK OLAN ANAOKULU BÖLÜMÜNÜN YAPILMASI HUSUSSUNUN GÖRÜŞÜLMESİ
  8-DİLEK VE TEMENNİLER
  9-KAPANIŞ

  BASIN ILN02036415

 • İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin ve beraberindeki Dışişleri Bakanı ve iki önemli yetkilinin düşen helikopterde hayatını kaybetmesi akıllarda suikast dahil pek çok soru işareti bıraktı.Yaptıkları yoğun telsiz ve telefon trafiğinden helikopterin sinyaline dair hiçbir ize ulaşamayan İranlı yetkililer,kendilerinde yeterli teknik donanıma sahip hava araçları olmayınca sonrasında Ankara ile temasa geçip kısıtlı görüşte alçak uçuş yapabilecek hava araçları istiyor.
  Yaklaşık 7 saatlik bir taramanın ardından,İran kaynaklı şirketin verdiği koordinatların tam aksi yönünde,Akıncı İHA’mız,kaza yerinden görüntüleri canlı yayınladı.Sonuç itibariyle geç de olsa da Reisi’nin de içinde bulunduğu helikopterin enkazına ulaşıldı.Helikopterin düşme anından bulunulmasına kadar geçen süreçte geçen sinyal ve koordinat karmaşası bana ‘Muhsin Yazıcıoğlu ‘ suikastını hatırlattı.Birbirine benzeyen iki olay ama Muhsin Yazıcıoğlu suikastında dikkat çeken bazı enteresan doneler de vardı.Mesela kazanın hemen ardından yanlış koordinatlar vererek arama kurtarma çalışmalarını yanlış yerde başlatmak.
  Ayrıca helikopterin düştüğü yere ilk ulaşan ve daha sonra FETÖ operasyonu ile ele geçirilen ekibin,uçuş kayıtlarını gösteren cihazı ( kara kutu ) sökmesi de suikastın arkasında ne denli kirli ellerin olduğunu açıkça göstermişti.
  İran’da bu kadar ağırlığı,imajı yüksek devlet adamlarını ELT sinyali dahi veremeyen bir helikopterle taşımak ve bütün bu yaşananları olası tesadüf bir kaza olarak değerlendirmek büyük yanlış olur..İran’da süregelen bir iç savaş kurbanı olmaları zayıf ihtimal. Bu , İsrail-ABD ortak yapımı bir film de olabilir.Zayıf bir ihtimal de olsa,Cumhurbaşkanı Reisi’nin İran’daki iç savaşın sonucu olarak şüpheli bir helikopter kazasında ortadan kaldırılması mümkün.Hatta komplo teorisinin bir ucu İran’a ,diğer ucu İsrail ve ABD’ye de bağlanabilir,çünkü İran ,komplo teorilerine çok açık bir toplum.Filme alsanız izlenme rekoru kırar bu komplolar.

 • Saygıdeğer okurlarım ilçemizde ilçemizde Hacı adayları eskiden çok heyecanlı olurdu. Nedense bu yıllarda çok sönük geçiyordu ama bu sene hacı çıkan Hacı adaylarımız 10-15 yıl beklemiş ve yeni çıkmış adayların bir kısmı yaşlanmış bir kısmıda artan fiyatlar yüzünden maddi durumlarının elvermediği yüzünden haç farizesi düşmüş olup gidemediği için çok üzgün durumda gözyaşları ile üzüntüsünü belirtiyorlardı.
  İlçmiz merkezinde yatılı kuran kursu bahçesinden uğurlama esnasında İlçmiz kaymakamı Sayın Yakup Güney kısa ve öz bir selamlama ve uğurlama konuşması yaparak hayırlı yolculuklar diledi.
  İlçemiz müftüsü Cafer Erol’da konuşmasında hacı farizleri hatırlattı ve hacı adaylarımıza hayırlı yolculuklar diledi.
  Ancak organizasyon çok zayıftı bir dahasında İnşallah daha güzel olur dileğiyle bizlerde Kadirli Postası ailesi olarak hayırlı yolculuklar diliyoruz.

editor’s pick