BİR KADİRLİ SEVDALISI MEHMET ORHUN DÖĞÜŞCÜ TOPRAĞA VERİLDİ

Last Updated: 15 Şubat 2024By

Bir Kadirli Sevdalısı, Kadirlinin geleceği için projeleri olan, değerli insan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Osmaniye İl Başkanı Mehmet Orhun Döğüşçü, Pazar günü şehit cenazesinde geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

CHP İl Başkanı Döğüşçü, Irak’ın kuzeyinde Pençe Kilit Operasyonunda üst bölgeye bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen taciz atışı sonucu çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingil’in cenaze töreni için Çona köyüne gitti.

Burada, kortej yürüyüşü esnasında fenalaşan CHP İl Başkanı Döğüşçü, ambulansla Osmaniye Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Hastanede doktorlar tarafından yapılan tetkiklerde kalp krizi geçirdiği anlaşılan Döğüşçü, tedavi edildi. İlk tedavisinin ardından yoğun bakım ünitesine alınan CHP İl Başkanı Mehmet Orhun Döğüşçü’nün gece saatlerinde hayatını kaybettiği öğrenildi.

Döğüşçü’nün dün  ikindi namazına müteakip  Cığcık köyü’nde kalabalık bir vatandaş topluluğunun katılımıyla toprağa verildi.

Mehmet Orhun DÖĞÜŞCÜ KİMDİR?
Öğretmen bir anne babanın oğludur. 1973 yılında babasının görev yeri sebebi ile HATAY ın KIRIKHAN ilçesinde dünya ya geldi. İlk öğrenimini Kadirli Rasim ÜNAL ilköğretim okulunda tamamladıktan sonra Adana Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümünden mezun olmuştur. Kimyager Şeyda DÖĞÜŞCÜ ile evlidir.İbrahim DÖĞÜŞCÜ adında bir erkek evlada sahiptir.

Osmaniye de değişik işkollarında Ticaret ile uğraşmakta olup aynı zamanda çiftçilikle uğraşmaktadır.

Döğüşcü Cumhuriyet Halk Partisinde sırası ile İlçe Yön.Kur.Üyeliği , Kadirli Belediye Meclis Üyeliği (2009-2014), İlçe Başkanlığı (2015- 2022), Milletvekili Osmaniye 2.Adayı (2018), Belediye Başkan Aday Adaylığı (2019) görevlerini almıştır. İyi derecede İngilizce bilmekte olup Kadirli Ticaret Borsası Meclis Başkanlığı (2022), Çukurova Bayiler Derneği Başkanlığı (2020) yapmıştır. Döğüşcü BJK Beşiktaş Kongre üyesidir.

Merhum Mehmet Orhun Döğüşçü’ye Allah’tan rahmet kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Haber : Sevinç Bal