KADİRLİ’DE OKULLARI HÜKÜMLÜLER BOYUYOR

Last Updated: 15 Şubat 2024By

Kadirli’de  denetimli serbestlik kapsamında cezalarının son iki yılını cezaevi yerine kamu hizmeti yaparak çeken mahkumlar, okulların tatile girmesiyle “Bireye umut topluma güven” projesi kapsamında okullardaki boya badana, tadilat, temizlik işleri için kolları sıvadı.

Mahkumların çalışmalarını denetleyen Kadirli  Cumhuriyet Başsavcısı Ökkeş Alparslan Karcı,  yarıyıl tatilinde oluşan boşluğu değerlendirerek, okulların boya, badana, temizlik gibi işlerini, denetimli serbestlikten yararlanan mahkumlara yaptıracaklarını söyledi.

Kadirli Atatürk Sağlık Meslek Lisesi’nde 10 mahkumun katılımı ile yapılan faaliyete, Kadirli  Başsavcısı Ökkeş Alparslan Karcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız, Kadirli Denetimli Serbestlik Müdürü Seydi Dağlı, kurum ve okul yöneticileri hazır bulundu. Okula gelen mahkumlar, yarıyıl tatili boyunca yapacakları temizlik, boya ve tadilat işlerine başladı. Başsavcı Ökkeş Alparslan Karcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız mahkumların çalışmalarını yerinde inceledi.

Kadirli  Cumhuriyet Başsavcısı Ökkeş Alparslan Karcı, AA yaptığı açıklamada ; “18 Ocak 4 Şubat tarihleri arasında okullar yarı yıl tatiline girdi. Biz de denetim serbestlik müdürlüklerinin faaliyetleri kapsamında bu boşluğu değerlendirip boya, badana, tadilat ve temizlik faaliyetleri yapmak istedik. “Bireye umut topluma güven” projesi kapsamında Kadirli Atatürk Sağlık Meslek Lisesi’nin boyamasını yaptık. Güzel bir çalışma olmuş mahkum arkadşların eline sağlık. Bu projemizi diğer devlet kurumlarında devam edecek. Bugün olduğu gibi bundan sonrada Cumhuriyet Başsavcılığımız ve tüm birimlerimiz ile birlikte bireye umut olmaya ve topluma güven sağlamaya devam edeceğiz.

Haber : Kıymet Çeri Önal