Zabıta ekiplerinden işyerlerine sıkı denetim

28 Haziran 202479
Kadirli’de Zabıta Müdürlüğü ekipleri, haksız fiyat artışının önüne geçmek ve vatandaşların mağdur olmasını engellemek için denetimlerine devam ediyor.
Kadirli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından market, kasap ve fırınlarda fiyat, son kullanma tarihi, gramaj ve sağlığa uygunluk (hijyen) denetimi yapıldı.
6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında market, fırın ve kasaplarda yapılan denetimlerde temel gıda ürünleri ve temizlik malzemelerinin fiyatları kontrol edildi.
Reyonları gezen ekipler, ürünlerin son kullanma tarihlerini inceledi. Denetim sırasında genel temizlik yönünden de incelemede bulunan zabıta ekipleri ürünlerde gramaj ve raf-kasa fiyat karşılaştırması yaptı. Gerçekleştirilen denetimde tespit edilen usulsüzlüklerde, ceza tespit tutanağı tutuldu.
– GIDA MADDELERİ ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ NACAR’DAN ZABITAYA TEŞEKKÜR
Kadirli Gıda Maddeleri Esnaf Odası Başkan vekili Nami Nacar, Kurban Bayramı’nda merdiven altında kurban etlerinin hijyene dikkat edilmeden işlenmesine ve bulaşıcı hastalık gibi durumlara sebebiyet vermeden gerekli çalışmaları kendileri ile koordineli olarak yapan Kadirli Belediyesi Zabıta Müdürü Cezmi Aydın ve zabıta müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti.
Zabıta Müdürü Aydın ise, ziyaretinden dolayı Nacar’a teşekkür ederek, “Zabıta ekiplerimiz ilgili kurumlarla koordineli bir şekilde bu çalışmalarını sürdürüyor. Halkın sağlığı ve tüketici haklarının korunması amacıyla yapılan denetimler aralıksız olarak devam edecek.” ifadelerini kullandı.