“YUSUFİZZETTİN, HARKAÇTIĞI, YEŞİLYAYLA YOLU DAHA ŞİMDİDEN DELİK DEŞİK”

Last Updated: 4 Haziran 2024By Views: 237

Geçtiğimi yıl yapılan Yusufizzettin, Harkaçtığı ve Yeşilyayla yolunun şimdiden bir çok yerinin delik deşik olması ve yama yapılması vatandaşların tepkisini çekiyor.
Yolun daha teslim alınmamasına rağmen bu oluşan çukurları ve bozulan yerleri Özel idare ekiplerinin tamir etmesine de anlam vermediklerini belirten vatandaşlar yol daha teslim alınmamış ve bir çok yeri şimdiden bozulmuş ve çukurlar oluşmuş daha yolu yapan firmadan teslim alınmadığını iddia eden vatandaşlar daha teslim alınmayan bu yolun bozuk yerlerini yapan firma mı yapacak yoksa özel idare mi? Diye sormaktan kendilerini alamadıklarını, yolu yapan firmanın daha teslim etmeden bozulan bu yolu sağlam bir şekilde yaparak teslim etmesi gerektiğini, teslim alma süresinin 1 yıl sonra olduğunu belirterek daha bir yıl dolmadan bozulan yolu hangi yetkili nasıl devralacak? Dediler.
Yolun çok güzel ve geniş olduğunu belirten vatandaşlar Yol için Derya yanık bakanımıza teşekkür ediyoruz. Lakin yolun teslim alma süresi bitmeden yol delik deşik oldu, yapılan emek heba oldu, bozulan yolu yapan firma yeniden yapması gerekirken özel idare vatandaşın parasını çarçur ediyor. Bırak yolu yapan firma yapsın yeniden vatandaşın parası bu kadar ucuz mu? Özel idare yetkilileri bu konuda ciddi bir şekilde uyarılmalıdır. Devletin malı deniz değildir diyerek yetkilileri bu yolun firma tarafından bozulmayacak şekilde yeniden tamir edilmesi ve yapılması hususunda göreve davet ettiler.
Haber : Kıymet Çeri Önal