VALİ YILMAZ KIZYUSUFLU KÖYÜNDEYDİ

Last Updated: 21 Mayıs 2024By Views: 102

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Kadirli’nin Kızyusuflu Köyünde şiddetli yağmur ve fırtına nedeniyle zarar gören Osman Savrun’a ait konteynerde incelemelerde bulundu. Vali Yılmaz’ın inceleme ziyaretinde Kadirli Kaymakamı Yakup Güney, Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Kolabaş, AFAD İl Müdür Vekili Mehmet Berşan Uçar da yer aldı.
Köy sakinlerinin hatırlarını sorarak, bir süre sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle tarım arazilerinin zarar görmesinden dolayı köy sakinlerine geçmiş olsun dileklerini iletti. Vali Yılmaz, “Köyümüzde bazı tarım arazileri zarar görmüş. Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz gerekli tespitleri yaptı. Gerekli desteğin sağlanması yönünde elimizden geleni yapacağız. Çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. Cana gelmesin yeter ki, hepsi olur Allah’ın izniyle. Biz sizin her zaman yanınızda olduk, her zaman oluruz. Yeter ki canınıza zarar gelmesin.”dedi. Köy sakinlerinin taleplerini de dinleyen Vali Yılmaz, bu talepleri karşılamak için gayret göstereceklerini belirterek her zaman vatandaşlarımızın yanında olduklarını söyledi.
Köy sakinlerimiz, Vali Dr. Erdinç Yılmaz’a köylerine gelerek, sorun ve taleplerini dinlediği için teşekkür ettiler.
Yağmur ve fırtınada evi zarar gören Osman Savrun’ın konteynerinin onarımının tamamlandığını ifade eden Vali Yılmaz, vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Yeter ki canınıza zarar gelmesin, diğer hasarlar giderilir. Biz her zaman vatandaşımızın yanındayız.” dedi.
Vatandaşımız Osman Savrun, Vali Yılmaz’a destekleri için teşekkür etti.
Vali Yılmaz, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “5000 dekar alanda maalesef dolu, yağmur, fırtına çok etkili oldu. Bunun 3000 dekarı buğday, 1500 dekarı ayçiçeği, 500 dekarı çeşitli ürünlerde yüzde yüz zarar var. Gerekli çalışmaları Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz yaptı. Gerekli yardımın, desteğin çiftçilerimize sağlanması için gereken bütün çalışmaları yapıyoruz, desteğimiz sürecek inşallah. Kızyusuflu Köyü sakinlerimize, çiftçilerimize geçmiş olsun diyorum. Allah daha beterinden, felaketlerden Ülkemizi, Milletimizi korusun.”dedi.