“FIRINCILAR” 2 AY SÜREYLE PAZAR GÜNLERİ KAPATMA KARARI ALACAK

Last Updated: 29 Mayıs 2024By Views: 115
Yaz ayında “Fırıncılar” 2 ay süreyle vatandaşı mağdur etmemek kaydıyla sadece Pazar günleri kapatma kararı alacak
Kadirli’de fırıncı esnafları, yaz ayında (TEMMUZ-AĞUSTOS) 2 ay süreyle pazar günleri tatil yapma kararı alacak.
Bereket Fırını İşletme sahibi Fettah Tıraşoğlu konuyla ilgili olarak “Çukurova bölgemizde yaz aylarında insanlarımız hafta sonlarını yayla veya denizde değerlendiriyor. Pazar günleri Kadirli’de hem esnaflar kapalı oluyor hem de şehir nüfusu azalıyor. Personel eksikliğinden dolayı rotasyon yapamıyoruz. Herkesin bizi kendi yerine koymasını bekliyoruz. Ayrıca bu uygulamayla esnaflarımız ve personelleri de yılda sadece 8 gün ailesiyle birlikte vakit geçirme imkanı bulacak.” dedi.
Kadirli Gıda Maddeleri Esnaf Odası Başkan Vekili Nami Nacar ise yaz aylarında havaların aşırı sıcak olması, tatil sezonuna girilmesi ve işlerin azalmasından dolayı ilçedeki fırıncı esnafların da kendi aralarında istişare ederek sadece temmuz ve ağustos ayı boyunca pazar günü kapatma kararı almayı planladıklarını, Gıda Maddeleri Esnaf Odası olarak bu durumu desteklediklerini söyledi.
Yılın 365 günü açık olan fırıncı esnaflarının da dinlenme hakkı bulunduğuna dikkati çeken Nacar, “Fırıncı esnaflarımızın almış oldukları bu kararının sosyal hayatları için atılmış kıymetli bir adım olarak görüyoruz ve desteklediğimizi belirtiyor, esnaflarımıza ve çalışanlarına hayırlı olmasını ve güzellikler getirmesini temenni ediyorum. Kadirli Gıda Maddeleri Esnaf Odası yönetimi olarak tüm durumlar da esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz ve elimizden ne gelirse yapacağız.” ifadelerini kullandı.