BELEDİYE BAŞKANI OLCAR HIZLI BAŞLADI

Last Updated: 10 Mayıs 2024By

Saygı değer okurlarım 31 Mart 2024 yerel yönetim seçimlerinde ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçemizde de bu seçimde bir yenilik yaşadık.
47 yıl sonra Sayın MERT OLCAR’ ın adaylı ile Kadirli’de bir yenilik gerçekleşiyordu.
İlçe tarihine adını yazdıran genç eczacı MUSTAFA OLCAR sağ kesimin sol kesimin hem de her kesimden oy alarak sayın başkan OLCAR ilçe tarihine çok farklı oy alarak bütün partilerin adaylarının oy toplamının üstünde oy alarak Kadirli siyasi tarihine adını yazdırıyordu.
Başkan OLCAR hızlıca ekibini kurarak hizmet icraatına hemen başlıyordu.
Çünkü halkımız hizmet bekliyor. Kaybedecek zamanı yoktu.
Bu icra atlardan birisi ilçemizin münhal yerlerinde Kadirli halkının ailesiyle gelip kaliteyi ucuza yiyeceği kent lokantaları açılmasının temellerini atıyordu.
Aynı zamanda bu açtığı kent lokantaları hem Kadirli halkına hizmet hem de belediye ye ek gelir sağlamaktı.
Bu arada taşları yerine oturturken bazı değişiklikler oluyordu ve bu da normaldi kim olursa olsun her seçilen göreve başlamadan önce beraber çalışacağı insanları tercih etmesi normaldi bunu kimse yadırgamasın bu işler adaletli yapıldığı müddetçe fazla sorun olmazdı.
Bu önemli hizmetlerden birisi de içme suyu meselesi yenilerde şiddetli yağışlar nedeniyle her zamanki olduğu gibi sular yine çamur akıyordu.
Sayın Başkan MERT OLCAR ilçemizin potansiyel nüfusu olduğu yerlere arıtmalı kent muslukları koyarak bir nebzede olsa içme suyu oralardan temin ediliyordu.
Buna benzer pratik çözümler getirmesi insanlarımızı ümitlendiriyordu.
Kendisine başarılar diliyoruz. Saygılar selamlar